Kocourek malíři

Kousek severu ve vašem interiéru

Pokud máte rádi jednoduchost, přírodní materiály a svěží atmosféru, skandinávský styl by mohl být pro vás tím pravým způsobem, jak oživit váš domov. Pochází ze severních regionů Evropy, ovšem tento designový trend se stal oblíbeným pro svou čistotu a nadčasovost i u nás. Nejenže se jedná o esteticky příjemný způsob zařízení interiérů, ale také o filozofii života, která zdůrazňuje harmonii a pohodu. Přečtěte si pár našich tipů, jak přinést kousek skandinávského ducha do vašeho domova.

1. Nechte světlo proniknout do vašeho interiéru

Skandinávský styl je proslulý svou láskou k přirozenému světlu. Abychom tento efekt dosáhli, je důležité minimalizovat clony, které by mohly světlo blokovat. Zvolte jemné, průhledné závěsy nebo rovnou nechte okna bez závěsů. Také zvolte světlé barvy na stěny, což nám pomůže zvýraznit každý paprsek denního světla a celou místnost rozsvítit.

2. Přírodní materiály a neutrální tóny

Skandinávský styl miluje použití přírodních materiálů, jako je dřevo, látka a kámen. Dřevěné povrchy mohou být v odstínu světlého buku, borovice nebo běleného dubu. K nim se skvěle hodí světlé látky, případně imitace kožešin a jiných přírodních textilií. Kombinace těchto prvků vytváří teplou a přívětivou atmosféru.

 3. Minimalismus a funkčnost

Skandinávský styl klade důraz na minimalismus a funkčnost. To znamená, že byste měli zvážit pouze ty nejnutnější kusy nábytku a dekorací. Vyhněte se přeplněným prostorům, spíše zvolte několik klíčových prvků, které budou mít praktický účel.

4. Barvy stěn pro skandinávský interiér

Barvy stěn jsou základem každého interiéru a v případě skandinávského stylu platí, že méně je někdy více. Neutrální a světlé barvy jsou zde tím pravým výběrem. Oblíbené jsou odstíny bílé, světle šedé, béžové nebo pastelové tóny. Tyto barvy nejen dodají interiéru vzdušnost a čistotu, ale také umožní ostatním prvkům, jako je nábytek či dekorace, vyniknout.

Výběr správných barev stěn je klíčový pro vytvoření autentického skandinávského dojmu. Doporučujeme zvolit takový odstín, který bude harmonizovat s přírodními materiály a světlým nábytkem. Pamatujte, že cílem skandinávského stylu je vytvořit klidné a pohodlné prostředí, ve kterém se budete cítit jako doma.

Závěrem lze konstatovat, že skandinávský styl je jedinečným způsobem, jak do vašeho interiéru vnést dávku jednoduchosti, elegance a přírodního kouzla. S použitím přírodních materiálů, světlých barev a důrazem na funkčnost můžete snadno vytvořit prostor, ve kterém se budete cítit uvolněně a harmonicky.

Rádi vám s výběrem vhodných odstínů do vašeho skandinávského interiéru pomůžeme. Neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás.

vyplňte kontaktní formulář a získejte

Kalkulaci zdarma

Také nás můžete kontaktovat telefonicky a emailem

+420 732 845 046

obchod@maliri-kocourek.cz

     

    Spravovat souhlas s cookies

    Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.