david

Každá místnost má jiné požadavky na barvy. Jak se zorientovat?

Barvy hrají v našem interiéru důležitou roli. Díky nim můžeme nejen navodit potřebnou atmosféru, ale také místnost opticky zmenšit či zvětšit.

Každá místnost má jiné požadavky na barvy

Vhodná kombinace barev je v našich interiérech velice důležitá. Barvy dokážou nejen místnost zútulnit, ale také opticky zvětšit či zmenšit. Právě z tohoto důvodu je vhodné do větších místností použít tmavší odstíny a v menších bytech se více uplatní světlé barvy.

 

Barvy lze také rozdělit podle toho, jak působí na naši psychiku.

Zatímco studené odstíny působí uklidňujícím a chladným dojmem, teplé povzbuzují k činnosti a zahřívají nás.

Teplé barvy

červená
žlutá
oranžová
krémová

Studené barvy

modrá
fialová
zelená
šedá

Je tedy důležité do každé místnosti vybrat takové barvy, které budou v naprostém souladu s její funkcí.

Jaké barvy do které místnosti?

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností celého bytu. Slouží většinou jako relaxační zóna, a tudíž je nutné, aby náš obývák působil především útulně.

  • Proto je řešením vynechat ostré a výrazné barvy.
  • Vhodné jsou uklidňující bílá, světle zelená, béžová.
  • Dají se použít i odstíny hnědé.

Stejné požadavky bude mít Vaše ložnice. Současným trendem jsou ložnice, ve které převládá bílá barva. Někomu se ale může zdát tak trochu fádní. Není tedy problém použít odstíny zelené, modré, vínové nebo broskvové. Romanticky laděné ložnice snesou i růžovou barvu. Je zapotřebí ale pamatovat na to, že v sytosti barev platí, že méně je někdy více. V kuchyni můžete uplatnit svou fantazii.

Samostatnou kapitolou je kuchyně. Tady se můžete doslova vyřádit. Platí to ale pouze v případě, že ji máte zařízenou v moderním stylu. Pokud se jedná o rustikální kuchyni, kde je vše v přirozeném odstínu dřeva, pak je nevhodnější béžová nebo vanilková barva.

Rozhodování o výmalbě v koupelně bude jednoduché. Většinou se totiž jedná o menší místnost, a tak se přímo nabízejí světlé barvy. Klasikou je bílá nebo světle modrá.

kontaktní formulář

Kalkulace zdarma

Ozveme se vám do 48 hodin

David Kocourek
malby, dekorační stěrky

+420 732 845 046

david@maliri-kocourek.cz


maximální velikost souboru 20MB

G-CEDZWBXJVG