Vyhledat
  • Malíři Kocourek

SKANDINÁVSKÝ STYL, ČISTOTA SEVERU U VÁS DOMA

Tento styl bydlení si podmanil celý svět. Vyznačuje se především svou čistotou, praktičností a elegancí. Přinášíme pár tipů, jak tento minimalistický styl využít.
Výběr barev do interiéru

Čistota severu, příroda, voda, dřevo – to jsou znaky, ze kterých tento styl vychází. Skandinávské interiéry jsou plné bílé a obecně světlých odstínů barev proto, aby opticky prostor co nejvíce prosvětlili. Hledejte světlé odstíny zelené a modré, odstíny bílé a světlé přírodní odstíny dřeva, jakými jsou jasan, buk a borovice.

Nábytek

Dřevo hraje zásadní roli v tomto interiéru, nábytek z břízy či borovice s čistými rovnými liniemi. Podlaha bývá ve většině případů také v dekoru dřeva a ve světlých tónech, někteří Skandinávci si ji dokonce natírají na bílo.
Doplňky

U doplňků se opět držíme co nejvíce přírodních materiálů. Skvěle do prostoru zapadnou vázy se sušeným kvítím nebo větvemi. Na zem pořiďte kožešinový kobereček a na pohovce nesmí chybět pletená deka. Bát se nemusíte ani kovových doplňků. Skvěle se do tohoto interiéru hodí volně stojící lampy.